Du er her: 

Kalender

16aug kl. 09:30

Konfirmation Kragelundskolen 7.a - Malene Vangsøe Bitsch

 

16aug kl. 09:30
16aug kl. 11:00

Konfirmation Kragelundskolen 7.b - Lene Juhl Kofod

 

16aug kl. 11:00
17aug kl. 11:00

Babysalmesang

Vi begynder med cirka 30 minutter i kirkerummet, hvor vi synger salmer og børnesange. …

17aug kl. 11:00
18aug kl. 15:30

Børnekor

 

18aug kl. 15:30
18aug kl. 19:00

Orienteringsmøde om menighedsrådsvalg

Offentligt orienteringsmøde om valg i alle sogne. På orienteringsmødet orienterer …

18aug kl. 19:00
19aug kl. 14:00

Seniorgudstjeneste Hestehavehusene I HAVEN

Gudstjenesten er tilrettelagt, så alle kan være med. Der er ro på, og vi synger nogle …

19aug kl. 14:00
19aug kl. 17:00

Sommeraftensang i Holme

 

19aug kl. 17:00
22aug kl. 09:00

Konfirmation Skåde Skole 7.c - ved Lisbeth Lindegaard

 

22aug kl. 09:00
22aug kl. 10:30

Konfirmation Skåde Skole 7.b - ved Lene Juhl Kofod

 

22aug kl. 10:30
22aug kl. 12:00

Konfirmation Skåde Skole 7.a - Malene Vangsøe Bitsch

 

22aug kl. 12:00
23aug kl. 10:00

Gudstjeneste ved Knud-Erik Bager Jensen

 

23aug kl. 10:00
24aug kl. 11:00

Babysalmesang

Vi begynder med cirka 30 minutter i kirkerummet, hvor vi synger salmer og børnesange. …

24aug kl. 11:00
25aug kl. 15:30

Børnekor

 

25aug kl. 15:30
25aug kl. 18:30

Menighedsrådsmøde

 

25aug kl. 18:30
26aug kl. 17:00

Sommeraftensang i Frederikskirken

 

26aug kl. 17:00
30aug kl. 10:00

Gudstjeneste ved Lisbeth Lindegaard

 

30aug kl. 10:00
31aug kl. 11:00

Babysalmesang

Vi begynder med cirka 30 minutter i kirkerummet, hvor vi synger salmer og børnesange. …

31aug kl. 11:00
01sep kl. 15:30

Børnekor

 

01sep kl. 15:30
01sep kl. 19:00

Litteraturcafé 1

 

01sep kl. 19:00
02sep kl. 11:45

Spiseklubben

 

02sep kl. 11:45
02sep kl. 19:00

Litteraturcafé 2

 

02sep kl. 19:00
06sep kl. 10:00

Høstgudstjeneste ved Jette Marie Bundgaard-Nielsen

 

06sep kl. 10:00
08sep kl. 15:30

Børnekor

 

08sep kl. 15:30
10sep kl. 19:30

Koncert med Aros guitarduo

Som navnet antyder, har Aros Guitarduo rod i Aarhus, og ved denne koncert har …

10sep kl. 19:30
13sep kl. 10:00

Gudstjeneste ved Lene Juhl Kofod

 

13sep kl. 10:00
14sep kl. 11:00

Babysalmesang

 

14sep kl. 11:00
15sep kl. 15:30

Børnekor

 

15sep kl. 15:30
15sep kl. 19:00

Valgforsamling - menighedsrådsvalg

På valgforsamlingen afholdes valget til menighedsrådet. Opstilling og valg af …

15sep kl. 19:00
16sep kl. 09:45

Demensgudstjeneste i Lyseng Kirke

 

16sep kl. 09:45
16sep kl. 11:45

Spiseklubben

 

16sep kl. 11:45
16sep kl. 14:00

Seniorgudstjeneste på Hestehavehusene

 

16sep kl. 14:00
20sep kl. 10:00

Gudstjeneste ved Malene Vangsøe Bitsch

 

20sep kl. 10:00
21sep kl. 11:00

Babysalmesang

 

21sep kl. 11:00
22sep kl. 15:30

Børnekor

 

22sep kl. 15:30
27sep kl. 10:00

Gudstjeneste ved Lisbeth Lindegaard

 

27sep kl. 10:00
28sep kl. 11:00

Babysalmesang

 

28sep kl. 11:00
29sep kl. 15:30

Børnekor

 

29sep kl. 15:30
30sep kl. 11:45

Spiseklubben

 

30sep kl. 11:45
30sep kl. 17:00

Meditativ gudstjeneste

 

30sep kl. 17:00
01okt kl. 17:00

Fyraftensforedrag ved Charlotte Rørth

 

01okt kl. 17:00
04okt kl. 10:00

Gudstjeneste ved Lene Juhl Kofod

 

04okt kl. 10:00
05okt kl. 11:00

Babysalmesang

 

05okt kl. 11:00
06okt kl. 15:30

Børnekor

 

06okt kl. 15:30
07okt kl. 19:00

Litteraturcafé 2

 

07okt kl. 19:00
11okt kl. 10:00

Gudstjeneste ved Malene Vangsøe Bitsch

 

11okt kl. 10:00
12okt kl. 11:00

Babysalmesang

 

12okt kl. 11:00
13okt kl. 15:30

Børnekor

 

13okt kl. 15:30
14okt kl. 11:45

Spiseklubben

 

14okt kl. 11:45
18okt kl. 10:00

Gudstjeneste ved Jette Marie Bundgaard-Nielsen

 

18okt kl. 10:00
19okt kl. 11:00

Babysalmesang

 

19okt kl. 11:00
20okt kl. 15:30

Børnekor

 

20okt kl. 15:30
21okt kl. 14:00

Seniorgudstjeneste Hestehavehusene

 

21okt kl. 14:00
25okt kl. 10:00

Gudstjeneste ved Lene Juhl Kofod

 

25okt kl. 10:00
26okt kl. 11:00

Babysalmesang

 

26okt kl. 11:00
27okt kl. 15:30

Børnekor

 

27okt kl. 15:30
28okt kl. 11:45

Spiseklubben

 

28okt kl. 11:45
28okt kl. 17:00

Meditativ gudstjeneste

 

28okt kl. 17:00
01nov kl. 10:00

Gudstjeneste ved Malene Vangsøe Bitsch

 

01nov kl. 10:00
01nov kl. 15:00

Mindegudstjeneste ved Lisbeth Lindegaard

 

01nov kl. 15:00
02nov kl. 11:00

Babysalmesang

 

02nov kl. 11:00
03nov kl. 15:30

Børnekor

 

03nov kl. 15:30
03nov kl. 19:00

Litteraturcafé 1

 

03nov kl. 19:00
04nov kl. 19:00

Litteraturcafé 2

 

04nov kl. 19:00
06nov kl. 16:00

DropInDåb og DropInVielse i Ravnsbjerg

 

06nov kl. 16:00
08nov kl. 10:00

Gudstjeneste ved Lene Juhl Kofod

 

08nov kl. 10:00
09nov kl. 11:00

Babysalmesang

 

09nov kl. 11:00
10nov kl. 15:30

Børnekor

 

10nov kl. 15:30
11nov kl. 11:45

Spiseklubben

 

11nov kl. 11:45
15nov kl. 10:00

Gudstjeneste ved Lisbeth Lindegaard

 

15nov kl. 10:00
16nov kl. 11:00

Babysalmesang

 

16nov kl. 11:00
17nov kl. 15:30

Børnekor

 

17nov kl. 15:30
18nov kl. 14:00

Seniorgudstjeneste Hestehavehusene

 

18nov kl. 14:00
22nov kl. 10:00

Gudstjeneste ved Malene Vangsøe Bitsch

 

22nov kl. 10:00
23nov kl. 11:00

Babysalmesang

 

23nov kl. 11:00
24nov kl. 15:30

Børnekor

 

24nov kl. 15:30
25nov kl. 11:45

Spiseklubben

 

25nov kl. 11:45
25nov kl. 17:00

Meditativ gudstjeneste

 

25nov kl. 17:00
29nov kl. 10:00

Gudstjeneste ved Lene Juhl Kofod - kirkens fødselsdag

 

29nov kl. 10:00
30nov kl. 11:00

Babysalmesang

 

30nov kl. 11:00
01dec kl. 09:45

Demensgudstjeneste i Lyseng Kirke

 

01dec kl. 09:45
01dec kl. 15:30

Børnekor

 

01dec kl. 15:30
01dec kl. 19:00

Litteraturcafé 1

 

01dec kl. 19:00
02dec kl. 19:00

Litteraturcafé 2

 

02dec kl. 19:00
07dec kl. 11:00

Babysalmesang

 

07dec kl. 11:00
07dec kl. 18:00

Højbjergkorets julekoncert

 

07dec kl. 18:00
08dec kl. 15:30

Børnekor

 

08dec kl. 15:30
09dec kl. 11:45

Spiseklubben

 

09dec kl. 11:45
14dec kl. 11:00

Babysalmesang

 

14dec kl. 11:00
15dec kl. 15:30

Børnekor

 

15dec kl. 15:30
16dec kl. 14:00

Seniorgudstjeneste Hestehavehusene

 

16dec kl. 14:00
05jan kl. 19:00

Litteraturcafé 1

 

05jan kl. 19:00
06jan kl. 19:00

Litteraturcafé 2

 

06jan kl. 19:00
02feb kl. 19:00

Litteraturcafé 1

 

02feb kl. 19:00
03feb kl. 19:00

Litteraturcafé 2

 

03feb kl. 19:00
02mar kl. 19:00

Litteraturcafé 1

 

02mar kl. 19:00
03mar kl. 19:00

Litteraturcafé 2

 

03mar kl. 19:00
06apr kl. 19:00

Litteraturcafé 1

 

06apr kl. 19:00
07apr kl. 19:00

Litteraturcafé 2

 

07apr kl. 19:00
04maj kl. 19:00

Litteraturcafé 1

 

04maj kl. 19:00
05maj kl. 19:00

Litteraturcafé 2

 

05maj kl. 19:00